Éji zene
Fiatal Iparművészek Stúdiója, Budapest, 2000
Az installáció középpontjában vízzel töltött medence látható, körülötte stilizált, csőrös lények, akik egyenesen a medence középpontja felé fordulnak, arrafelé, ahol remélik megtalálni a forrást.
A kiállításmegnyitón Gondán Gertrúd iparművésszel mutatunk be egy performance-ot, akinek üvegtárgyait is belehelyeztük a medencébe.
A kiállítást Feledy Balázs művészettörténész nyitotta meg. A megnyitóbeszéd teljes szövege a képsorok alatt olvasható.
„A víz szimbolikája hatalmas történelmi mélységekbe vezet, hiszen lehet az élet forrása, lehet a megtisztulás eszköze, s a kereszténységben külön jelentőséget kapott kereszteléstől a halálig, de ugyanakkor számunkra
a víz a nyugalom és a vihar, a nagyság és kicsinység, a csend és a zaj metaforája is. A víz egyik formája a hullám, a víz remegése, melynek végtelen sok variációja nemcsak a vizet hozza mozgásba, hanem a környezetét – és szellemünket – is. Hiszen a víz tükröz, és ami fényjelenség vele találkozik, arra reagál. Elnyeli, megtáncoltatja, visszatükröződik, megmásítja, alakítja. Medence partján állunk, melyben csillog a víz. Peremén furcsa madárszerű, emberszerű lények álldogálnak. Szinte szárnytalanok, szinte hangtalanok. Ám mégis valami égi üzenet hordozói, egyfajta lélekjelképek. Lekötöttek, de mozgásra is képesek, s az előttük lévő vízzel valamiféle időtlenséget is sugallnak.”